Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259024 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Śpioszek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #285 dnia: Kwiecień 12, 2017, »
Czy w związku z powyższym w porządku są tak niskie zarobki?

Nie, ale budżetówka to sfera specyficzna. Z jednej strony są ograniczone środki na wynagrodzenia, aby nie powiększać długu publicznego, z drugiej fatalmna organizacja. Myślę, że nikomu tak naprawdę nie zależy, aby dokonać racjonalizacji wydatków na wzór firm działających na wolnym rynku, która pozwoliłaby na zwiększenie zarobków szeregowych pracowników. Włączenie małych AP w szeregi większych to pozbycie się kilkunastu niepotrzebnych dyrektorów. Konsolidując oddziały można podziękować dziesiątkom kierowników, ale na to nie ma szans. Spadek po systemie słusznie minionym w postaci dodatku za wysługę lat jeszcze długo nie zostanie zamieniony na premie uzależnione od wyników pracy. Bo oprócz niezadowolonych, którzy udzielają się na forum, jest wielu tych, którzy żyją jak pączek w maśle, na dożywotnim kierowniczym stołku w jakimś "Obrzydłówku", z furą dodatków i przywilejów, dla których kontrola to odwiedziny kolegów i koleżanek z centrali.

Widzę, że nie tylko ja mam takie spostrzeżenia i przemyślenia...

Offline f0rest

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
    • księgowa praca
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 22, 2017, »
Gdzieś ostatnio przeczytałem, że minister na jakiejś konferencji zapowiedział podwyżki dla archiwistów, ale nie mogę już tego nigdzie znaleźć. Może ktoś coś słyszał? Bo teraz to już sam nie wiem, czy wtedy dobrze przeczytam, czy nie :D

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 26, 2017, »
Cytuj
ARCHIWISTA W JST = PRACOWNIK OBSŁUGI
Pod koniec zeszłego roku na stornie SAPU- sekcja Archiwistów Samorządowych pojawiła się art. "Szansa na zmianę statusu archiwistów" (żródło: http://www.sas-sap.com/?id=Articles&article=38). W artykule autorzy dali dużą nadzieję na szansę włączenia stanowiska archiwisty do grona stanowisk urzędniczych. W upublicznionej dokumentacji projektów nowej ustawy archiwista pozostaje w grupie stanowisk pomocniczych, w gronie magazynierów, recepcjonistów czy maszynistów (nie uwłaczając oczywiście tym stanowiskom). Co ciekawe pojawiają się nowe stanowiska - "Stanowiska wewnętrznej służby ochrony", które mają wyższe zaszeregowania niż omawiany archiwista. Jest to o tyle dziwne, że obecnie od archiwisty wymaga się wiedzy i kompetencji na poziomie głównego specjalisty (obsługa archiwum, koordynatora czynności kancelaryjnych + różne, dodatkowe zajęcia) a dalej pozostaje w grupie stanowisk pomocniczych. Nie jest wymówką wykształcenie bo obecnie bardzo rzadkie jest zatrudnianie kogoś bez wyższego wykształcenia w urzędzie.
Żródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/174679/Tabela-nowe-stanowiska--w-administracji-samorzadu-terytorialnego
To tak w kontekście postrzegania archiwisty jako "naukowca"  :(

Bilfrost

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #288 dnia: Czerwiec 03, 2017, »
Archiwista zakładowy to taki śmieszny twór: trochę sekretarka, trochę magazynier. Nie dziwi mnie tak niskie zaszeregowanie, bo to stanowisko nie cieszy się poważaniem w administracji i powierzenie urzędnikowi obowiązków archiwisty jest powszechnie traktowane jako degradacja. Definicja z PSA o archiwiście jako pracowniku naukowym jest o tyle bezsensowna, że większość archiwistów państwowych nie prowadzi żadnych badań naukowych, a co dopiero zakładowi? I co mieliby badać? Ich dokumentacja jest delikatnie mówiąc mało atrakcyjna z punktu widzenia historii, a w bieżącej czysto archiwalnej pracy też nic nie wymyślą, bo nie od tego są, muszą kierować się wytycznymi instrukcji i AP.

Bilfrost

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwiec 03, 2017, »
A to odnośnie pokrewieństa z braćmi magazynierami, siostrami magazynierkami:
https://pl.indeed.com/viewjob?jk=a96f82a69987dc45&q=Archiwista&tk=1bhnfso2d174f0kb&from=web

Offline Marek Krzykała

  • archiwa_2.5
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • długie włosy, słaby słuch, wysportowana sylwetka
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwiec 04, 2017, »
true story... a nie można przecież dać podwyżek archiwistom, skoro archiwa funkcjonują w świadomości jako instrument degradacji i poniżenia... no bo jak by to potem w mediach wyglądało... a zaraz by się jakiś pismak znalazł, co by powiedział, że przecież miał być dany osobnik zdegradowany, a tu mu się tak dobrze dzieje...
Czytał Lucjan Szołajski. Tłumaczenie Ewa Firlej.

Offline Grzesiek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #291 dnia: Czerwiec 07, 2017, »
Polecam stronkę https://willrobotstakemyjob.com/ można tam sprawdzić, kiedy według badań naszą pracę przejmą roboty. Archiwista ma 76% szans, że do 2033 zastąpi go robot, dyrektora archiwum nie sprawdzałem... ;)

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwiec 07, 2017, »
Ja już jestem robotem....  :P

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #293 dnia: Czerwiec 28, 2017, »
Chyba (?) linkowane tu nie było. W każdym razie ciekawe, jak się te dane zmieniły od 2014 r.?
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=711C9612

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 09, 2017, »
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 09, 2017, »
czemu WP przekłamuje informacje ???

nie będzie żadnych podwyżek...

Offline koszmar_obsta

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 09, 2017, »
Przeklamanie przekłamaniem ale...
Z tego co sam słyszałem pracownicy IPN bardzo licza na podwyżki, bo pensja netto takiego starszego specjalisty jest dla wielu zbyt mała (choć moim zdaniem całkiem przyjemna) Nie musze chyba dodawać, że jest to kwota znacznie przekraczająca zarobki w AP na podobnym stanowisku.
No i jeszcze jedno - na ewentualne rozmowy nt. polskiej archiwistyki MUSIMY zaprosić przestawicieli IPN, no bo media jakoś chętniej to relacjonują. A poza tym, wyobrażacie sobie co by było jakby na taki zjazd IFAr zawitał chociażby Cenckiewicz? Nasza medialnośc od razu by wzrosła!

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 09, 2017, »
od kiedy tolerujemy przekłamania???

Offline Marek Krzykała

  • archiwa_2.5
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • długie włosy, słaby słuch, wysportowana sylwetka
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 09, 2017, »
Ale to powiedz od razu w którym miejscu to przekłamanie jest? Nie 1000 zł tylko 999? ;)
Czytał Lucjan Szołajski. Tłumaczenie Ewa Firlej.

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 20, 2017, »
Sprostowanie IPN - https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/42210,Komunikat-w-zwiazku-z-informacjami-medialnymi-na-temat-podwyzek-wynagrodzen-dla-.html

Cytuj
Średnie wynagrodzenie, wraz z wymienionymi powyżej dodatkami, pracowników IPN niebędących prokuratorami wyniosło w 2016 r.  5345 zł brutto

Muszę się napić...
herbaty...
z melisy...
polać komuś?
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, wysłana przez Marek Gieroń »
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"