Internetowe Forum Archiwalne > Silva rerum...

Ile zarabiają archiwiści???

(1/77) > >>

Dominika:
Hej,
chciałabym zapytać innych archiwistów jakie otrzymujecie wynagrodzenie w archiwach państwowych jak i w zakładowych. Ja pracuje a AP i 4 lata. Zarabiam netto 940,00 zł. Szef chce bym wzięła udział w konkursie na kierownika, ale uprzedził mnie od razu - tylko p. o. i wzrost pensji jedynie o 0,01 kwoty bazowej (argumentuje trudna sytuacja archiwów państwowych:). Ciekawi mnie sytuacja w innych archiwach.
Pozdrawiam

Anonymous:
Dominiko - po pierwsze czy pracujesz w dużym AP? z tego co wiem, funkcjonuje taka dość chora zasada, że w dużych ośrodkach pensje archiwistów są większe niż w małych archiwach państwowych, ale chyba nie aż tak ... I jeszcze pytanie - na jakim stanowisku pracujesz, tzn. na "urzędniczym" (mertytorycznym) czy pomocniczym? Z tym kierownikowaniem to coś tu nie gra, bo albo konkurs, albo bycie kierownikiem p.o. ... Pan dyrektor nie dość że po psiemu płaci, to chyba jeszcze nie zna przepisów ...

Dominika:
Pracuję w jednym z 28 archiwów "centralnych". Jest "średnie" jesli mozna to tak okreslić. Jestem pracownikiem merytorycznym. Poza tym moi koledzy wcale nie zarabiaja wiecej. Najlepiej za to żyje sie pracownikom obsługi...(premie oczywiscie!!!!)

Anonymous:
cóż, założę się że pan dyrektor nie jest archiwistą :) zresztą archiwiści w archiwach tylko przeszkadzają i nie ma z nich żadnego pożytku :)
a pensja dla kierownika w AP rzędu 1500 zł netto to zdaje się nic niespotykanego. Szeregowi pracownicy merytoryczni mają zdaje się zwykle 1100-1400 zł. A pensje archiwistów zakładowych to zależą już chyba generalnie od zarobków w danej instytucji i tu rozrzut jest spory ...
Twój dyrektor Dominiko postanowił chyba generalnie zaoszczędzić na pensjach pracowników, przynajmniej tych merytorycznych.

Anonymous:
Nie narzekaj, w naszym archiwum (II grupa) pracownik merytoryczny z czteroletnim stażem pracy dostaje netto 748,- zł. To dopiero jest farsa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej