Autor Wątek: "Czy powstanie jedno miejsce na krakowskie archiwa?"  (Przeczytany 11517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sirsilis

• archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
Odp: "Czy powstanie jedno miejsce na krakowskie archiwa?"
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2018, »
a ja mam pytanie... Czemu w Krakowie mamy tylko przydomek "Narodowy" ???
jestem spokojny jak pyton połykajacy królika

Offline Zombi

• słuchacz(ka)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 11, 2018, »
Nie zapominajmy jeszcze o pierwszym chronologicznie "narodowym" archiwum, czyli NAC-u.  :P

Z tego, co kojarzę, w założeniach do projektu nowej ustawy archiwalnej zapisano zmianę nazewnictwa wszystkich archiwach państwowych na "narodowe".

Offline Aleksander Korolewicz

• młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 14, 2018, »
Że tak rzucę ciekawostką (zwraca szczególnie uwagę sformułowanie tytułu prasowego).  :D
Oczywiście historia zabiegów o budynek archiwalny w Krakowie jest starsza niż 1935 r.
Ponadto, polecam ogólnopolskiej braci archiwalnej ciekawy artykuł z 1939 r. (str. 3 i następne): http://mbc.malopolska.pl/dlibra/docmetadata?id=19154&from=publication

Offline Dory

• młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 14, 2018, »
Że tak rzucę ciekawostką (zwraca szczególnie uwagę sformułowanie tytułu prasowego).  :D
Oczywiście historia zabiegów o budynek archiwalny w Krakowie jest starsza niż 1935 r.
Ponadto, polecam ogólnopolskiej braci archiwalnej ciekawy artykuł z 1939 r. (str. 3 i następne): http://mbc.malopolska.pl/dlibra/docmetadata?id=19154&from=publication
Wielkie dzięki za "odkopanie" tego artykułu, bardzo ciekawe ;)

Offline Vilverin

• słuchacz(ka)
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2018, »
Nowa hala Archiwum Krakowskiego Urzędu Miasta ma wystarczyć na kilkanaście lat przyjmowania dokumentacji.

Pamiętam, że gdy rozpoczynałem studia w roku 2010, pani z (jeszcze) Archiwum Państwowego w Krakowie chwaliła się Pałacem Spytkowickim który miał wystarczyć na dłuuuuuuuuuuuuuuuugie lata.

Minęło lat niespełna sześć (proszę poprawić jeśli się mylę), a ponoć Spytkowice zapakowane pod korek przestały przyjmować dokumenty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, wysłana przez Vilverin »