Autor Wątek: Rzeczowy wykaz akt - procedura wprowadzania zmian  (Przeczytany 5735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anka

  • Gość
Rzeczowy wykaz akt - procedura wprowadzania zmian
« dnia: Czerwiec 08, 2005, »
Hej,
Chciałabym zapytać jakie rozwiązania przyjmujecie w związku z nałożeniem na kierowników urzędów stanu cywilnego obowiązków wydawania decyzji w sprawie zmian imion i nazwisk, będące (do marca 2005 )w kompetencji starostów powiatowych i oczywiście nie ujete w wykazach akt. Chodzi mi czy opiniujecie pozytywnie rozbudowę wykazu dla organów gmin i związków miedzygminnych o te kwestie? Jesli tak to gdzie, bo według mnie nie ma praktycznie chyba żadnej mozliwości.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, wysłana przez Jarek »

Ewa z Krakowa

  • Gość
zmiany w wykazie akt
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2005, »
W wykazach dla organu gmin i związków międzygminnych istnieje klasa 5137 Odwołania w sprawach zmian imion i nazwisk. Nie wchodząc w szczegóły na terenie naszego województwa proponujemy gminom zmianę hasła klasyfikacyjnego i uzgodnienie tego z Archiwum Państwowym. Nowa klasa brzmi 5137 Zmiana imion i nazwisk kat. B50.

Tak nawiasem mówiąc to jest więcej braków w tym wykazie, np. tzw. zaświadczenia konkordatowe.
Pozdrawiam

anka

  • Gość
zmiany w wykazie akt-problem!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2005, »
Tylko ze jest maly problem! Archiwa państwowe nie moga zmieniac tresci hasła klasyfikacyjnego, moga je natomiast tylko rozbudować (dotyczy to tylko haseł III i IV rzędowych). I tak żle i tak nie dobrze, znowu ustawodawca "zaspał"
Bardzo dziekuje za zainteresowanie
Pozdrawiam

Anonymous

  • Gość
zmiany w wykazie akt-problem!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2005, »
skoro je zatwierdzają, mogą też je zmieniać  :)

Jarek

anka

  • Gość
zmiany w wykazie akt-problem!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2005, »
Fajnie pożartować, ale to jest rzeczywiście problem. Z jednej strony USC naciskają, bo musza sie tym zajmować i prosza archiwa o zgode na rozbudowe, a z drugiej jest problem, bo co tu rozbudować i gdzie???Podstawa prawna jest zupełnie inna i nie ma gdzie tego "wcisnąć".

Ewa z Krakowa

  • Gość
zmiany w wykazie akt
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2005, »
W instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin nie jest mowa wyłącznie o rozbudowie, por.: par. 15 instrukcji kancelaryjnej "Zmiany w wykazie akt polegające na przekształceniu lub dodaniu nowych symboli i haseł klasyfikacyjnych w klasach trzeciego i czwartego rzędu... (Dz. U. Nr 69 z 2003 r., poz. 636). W związku z powyższym nie widzę przeszkód we wnioskowaniu do Archiwum Państwowego o zmianę klasy w wykazie akt.
Pozdrawiam