Autor Wątek: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych  (Przeczytany 4197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline to/die/for

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« dnia: Styczeń 07, 2014, »
w jaki sposób zarchiwizować ogłoszenia o przetargu np na sprzedaż ziemi, które Agencja Nieruchomości Rolnych przysyła do urzędu gminy w celu wywieszenia na wydziałowej tablicy ogłoszeń?

Offline waleryczek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 26
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2014, »
z tego co wiem, ANR przesyła te ogłoszenia z prośbą o wywieszenie na tablicy i zwrot z informacją o terminie eksponowania. Zazwyczaj na awersie ogłoszenia urzędy umieszczają swoją pieczęć nagłówkową i wpisaną ręcznie datę upublicznienia. W Agencji taka dokumentacja trafia do właściwej teczki sprzedaży, jako jedno z pism w sprawie. Sądzę, że w twojej firmie powinny pozostać jedynie pisma przewodnie.

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2014, »
 u mnie informacje wywieszane na tablicy ogłoszeń nie tworzą spraw, zostają tylko zaklasyfikowane do symbolu
1431- Udostępnianie informacji publicznej - kat. BE5 (wykaz dla gmin z 2011 r.)

Offline to/die/for

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2014, »
tak mi sie wydawalo ze to powinno byc odsylane ale z tego co widze od 2006 r. nikt tego nie robi.
tez pomyslalem, ze to by moglo pasowac do udostepniania informacji publicznej

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2014, »
Można by też wrzucić do 0124- BE5

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2014, »
To nie jest organizacja innych jednostek (0124), ani też - jeśli chodzi o ścisłość - nie jest to udostępnianie informacji publicznej (1431). Z braku odpowiedniej klasy rzeczowej trzeba jednak szukać czegoś zbliżonego więc 1431 trzeba wziąć pod uwagę. Do wyboru jest chyba jeszcze tylko 144 Obsługa merytoryczna systemów powiadamiania mieszkańców gminy.
Jarek Orszulak

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2014, »
Do wyboru jest chyba jeszcze tylko 144 Obsługa merytoryczna systemów powiadamiania mieszkańców gminy.

z tym, że to jest kat. A. Trzeba sobie zadać pytanie, czy pisma, które są wyłącznie udostępniane a po odpowiednim czasie odsyłane (u mnie jest taka praktyka) warto "wrzucać" do takiej klasy. W teczce znajdą się wyłącznie pisma przewodnie i ew. ksero tego, co było wywieszone.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2014, »
Słuszna uwaga. Zatem do tego zestawu można dorzucić chyba tylko jeszcze eksploatację bieżącą budynków (2512).
Jarek Orszulak

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ogłoszenia z Agencji Nieruchomości Rolnych
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2014, »
  U mnie wszystkie pisma związane z tablicą ogłoszeń pakujemy do teczki   1610   kat. B5- ,,Urządzenia do rejestracji i monitorowania obiegu przesyłek i pism" . Oczywiście, tablica ogłoszeń jest  podteczką z teczki 1610.

W starym RWA była oddzielna teczka 0864-tablica ogłoszeń (w Starostwie)i  była jasna sprawa, a teraz wybieramy a  to 1431, a to  0124,  2512,  144,  1610.
Ciekawe  do jakich  jeszcze teczek? -czekamy na wypowiedzi.