Autor Wątek: akta finansowe  (Przeczytany 5862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iga

  • Gość
akta finansowe
« dnia: Czerwiec 06, 2005, »
Proszę o pomoc w kwestii dotyczącej porządkowania dokumentacji finansowej Prezydiów MRN z lat 1950-1973. Czy przy porządkowaniu kwalifikuje sie do brakowania preliminarze budżetowe, preliminarze indywidualne, budżety administracyjne oraz budżety centralne terenowe?

iga

  • Gość
akta finansowe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2005, »
Jeśli ktoś mógłby mi podać choć przepisy prawne normujące te kwestie będę bardzo wdzęczna. bardzo zależy mi na możliwie szybkiej odpowiedzi. Zawodowi archiwiści - pomóżci proszę!!!

Anonymous

  • Gość
akta finansowe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2005, »
nie zdarzyło mi sie co prawda porządkować PMRN-ów ale robiłem pokrewne akta PPRN-y, z tego co pamiętam to zostawiałem Budżety (jednostkowe lub zbiorcze) na (dany) rok..., gdy brak było budżetu na (dany) rok.... zostawiało się preliminarz budżetowy, oczywiscie jeśli były bilanse za dany rok to oczywiście również. Wszystkie budżety były w Wydziale Finansowym, co do budżetów wydziałowych to też zdarzało sie je zachowywać w wydziałach - ale była to z reguły rzadkość, gdyż akta były wcześniej sporo przebrakowanie.
Chyba nie wiele pomogłem, ale może to się tez na coś przyda.
pozdrawiam

anka

  • Gość
akta finansowe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2005, »
Ja też porządkuje PMRN  i faktycznie z tą "finansówką" jest najgorzej. Tez mam wątpliwości czy np zostawiac bilanse miesieczne, skoro roczne się nie zachowały, czy jest sens zostawiać miesięczne sprawozdania z wydatków i dochodów jako sprawozdawczość budżetową (nie zachowały sie ani roczne, ani kwartalne)??
Może ktoś jest biegły w tej "finansówce" i nam pomoże??

Offline andrzej klubiński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 68
akta finansowe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2005, »
Cytuj
zostawiac bilanse miesieczne, skoro roczne się nie zachowały, czy jest sens zostawiać miesięczne sprawozdania z wydatków i dochodów jako sprawozdawczość budżetową (nie zachowały sie ani roczne, ani kwartalne)??


sugerowałbym, żeby postąpić zgodne z ogólnie przyjętą zasadą w tej sytuacji i raczej zachować dokumentację dotyczącą krótszych okresów chronologicznych, chyba, że  sprawozdania roczne znalazły się w zbiorach archiwum państwowego.