Ankieta

Czy jesteś za likwidacją metryczek?

Tak, bez wyjątku
7 (50%)
Tak, ale z wyjątkiem akt powstałych do 1800 r. lub innych szczególnie cennych
1 (7.1%)
Decyzję w tej sprawie powinien podejmować dyrektor AP
1 (7.1%)
Nie
5 (35.7%)

Głosów w sumie: 13

Autor Wątek: metryczki  (Przeczytany 30627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert

  • Moderator
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: metryczki
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 06, 2010, »
A propos księgi "wizyt". Trochę niefortunne i mało precyzyjne określenie dla mnie, jak spojrzę na czynności praktykowane na "własnym podwórku".

1. Księgą "wizyt" jest dla mnie SUMA (plus zeszyty udostępnionych akt). Te wypełnia pracownik.
2. Jest jeszcze zeszyt odwiedzin wyłożony w pracowni naukowej, do którego wpisują się użytkownicy czy osoby głodne informacji wizytujące pracownię naukową. I tu kończy się wyłącznie na wypełnieniu przez użytkownika - daty i złożenia podpisu.

Co zatem jest wspomnianą w Zarządzeniu "księgą wizyt"?

Offline Hanna Staszewska

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1744
Odp: metryczki
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 08, 2010, »
Mam takie wrażenie, że cała nasza dyskusja jest trochę bezsensowna...
Biblioteki stosują kody kreskowe, a my o metryczkach, zeszytach, podpisach itp....

Smutne to... :( :( :( 

Offline Robert

  • Moderator
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: metryczki
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 08, 2010, »
Możliwe, ale to pokazuje niestety na jakim etapie jesteśmy, jeśli chodzi o sposób ewidencji i ile jest jeszcze do zrobienia w tej materii.

Offline fjgrabowski

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 75
  • genealog
Odp: metryczki
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2010, »

Nie wszedzie!
A znam miejsce, gdzie trzeba kazda jednostke samodzielnie wpisac.

W takim razie może Pan zwrócić dyżurnemu uwagę na cytowane przeze mnie powyżej Zarządzenie NDAP.  ;D

Czekam, na to az Pani kerownik bedzie na dyzurze :)

Btw. my chyba juz nie na Pan... Albo cos mnie przy papierosie sto lat temu umknelo ;)


A metryczki zostawic!
Dzieki temu wiem, ze przez ostatnich 70 lat nikt do niektorych rzeczy nie zagladal :)

Fajne. I niejednokrotnie prawdziwe. Tyle że trudno mieć absolutną pewność, czy nikt z jednostki nie korzystał, czy też może nie chciało się korzystającemu wpisać, a dyżurnemu przypilnować.

Absolutna oczywiscie, ze nie.

Wczoraj ogladalem jedna grodzka dlugow, co to specjalnie na moja wizyte dostala metryczke.

Musiala nie byc ogladana od...
Kiedy wymyslono metryczki?

Może po raz kolejny wyjdę na tradycjonalistę ;D , ale jestem za utrzymaniem metryczek.

No i jako uzyszkodnik wiem, ze znowu przewracam te sama ksiege szukajac tego, czego nie znalazlem poprzednio ;D