Autor Wątek: ciekawy gadżet do digi  (Przeczytany 4962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 358
ciekawy gadżet do digi
« dnia: Kwiecień 06, 2010, »
Ciekawostka do digitalizacji (nie wiem czy w tym przypadku nie nadużywam tego słowa  ;) ) kaset magnetofonowych:

http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/roznosci/uratuj-nagrania-z-magnetofonowych-kaset,1,3203299,artykul.html

Ciekawym czy któreś z archiwów państwowych lub innych posiada materiały archiwalne utrwalone na takich kasetach...

Pozdrawiam świątecznie

PS. w artykule jest błąd, producentem jest firma Novac


Offline Stary fartuch

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ciekawy gadżet do digi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2010, »
No fajne - ale skoro już od dawna produkowane są gramofony analogowe z wyjściem USB - taki gadżet też się musiał pojawić.
Co prawda tylko na własne potrzeby - niezwiązane z pracą - dygitalizowałem zapis z taśm magnetofonowych .
Wystarczy stary działający walkman, audio mini-jack in-in - wpinamy do gniazda "line-in" w komputerze i uruchamiamy oprogramowanie jakie uważamy stosowne do tego celu - rejestrator dźwięku Windows jeżeli mamy Windows albo - co ja osobiście preferuję - darmowe Audiacity http://audacity.sourceforge.net/?lang=pl które ma niesamowite możliwości korekty dźwięku.

Ten wiatrak, ta łąka... -  Polska

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ciekawy gadżet do digi
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2010, »
my takie kasety fotografujemy i jest już digi   :-X

Offline Stary fartuch

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ciekawy gadżet do digi
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2010, »
Oj to niedobrze - to się powinno komisyjnie przesłuchać, zrobić stenogram i wpisać go kopiałem do kajetu - dopiero kajet się fotografuje. Jak kaseta była tajna - to fotografuje się tylko kajet zamknięty. I wtedy jest fertig ;D
Ten wiatrak, ta łąka... -  Polska

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ciekawy gadżet do digi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2010, »
ale do digi jest wszystko jawne a nie tajne ;)

Offline Stary fartuch

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ciekawy gadżet do digi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2010, »
Digi jest jawne jak jest w necie - a tajne na dyskietce w szafie ppanc. razem z maską p-gaz i noszami OC 8)
Ten wiatrak, ta łąka... -  Polska

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ciekawy gadżet do digi
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2010, »
a tak na serio fajna rzecz aby w domu mieć, ja co prawda nie mam kaset ale mam płyty gramofonowe i pocztówki muzyczne. W przypadku pocztówek to już raczej nie wiele da się zrobić, koleżanka przerzuciła na mp3 ale jakość fatalna, z płytami mam nadzieje ze sprawa bedzie lepsza, po prostu są trwalsze od pocztówek.