Autor Wątek: Archiwa sądowe - akta komornicze  (Przeczytany 6109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dominik

  • Gość
Archiwa sądowe - akta komornicze
« dnia: Czerwiec 01, 2005, »
Witam
Mam pytanie zarówno do osób związanych z archiwami państwowymi jak i archiwami sądowymi: Czy akta komornicze mają być archiwizowane w sądach czy też komornicy powinni sami się tym zająć. Jeżeli możecie wskazać mi normatywy o tym mówiące będę wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Pawel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 28
Akta komornicze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2006, »
odsyłam do dziennika ustaw 2006 w połowie roku, dokładnie nie pamiętam, jest ustawa króra mówi że akta komornicze przechowuje Krajowa Rada Komornicza

Offline dziunia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 33
pyyytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2007, »
jest tak - moja firma kazała mi dzielić obce akta znalezione w lokalu użytkowym - czy sprawy zadłużeń od komornika mam przekazać do Izby Komorniczej w moim mieście wojewodzkim?
bo są tam słynące z podtekstów CESJE......

Offline megi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Akta komornicze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2007, »
Akta komornicze ma obowiazek przechowywac Krajowa Rada Komronicza (ustawa o zmianie ustawy o komornikach sadowych i egzekucji)
megi

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akta komornicze
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2007, »
Mam pytanie. Znalazłem na strychu akta komornicze z lat 70-ych i 80-ych. Jaka jest obecnie procedura postępowania z takimi aktami?

Offline Dominik

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 13
Odp: Akta komornicze
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2007, »
Z par. 14 Rozporządzenia MS z 19 lipca 2007 (Dz. U. z 2007 r. Nr 144 poz. 1012) wynika, że należy z nimi postąpić wg obecnych przepisów, a więc zaliczyć do kat. B-5; wyjąwszy akta zaliczone w par. 6 pkt. 1 i 2 do kat. A (10 letni okres przechowywania). Kwestia szczegółów: kto to zrobi do uzgodnienia. Bez pomocy komorników się tu nie obejdzie.