Autor Wątek: Zmiany w JRWA - administracja rządowa  (Przeczytany 132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ilona R.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Zmiany w JRWA - administracja rządowa
« dnia: Maj 13, 2024, »
Dzień dobry, mam pytanie w kwestii uzgadniania JRWA w administracji rządowej. Mianowicie czy ktoś z Was pracuje lub miał doczynienie jak postępować z JRWA w Wojewódzkim Inspektoracie, który podlega Wojewodzie, ale jest częścią administracji niezespolonej? Czy Szef Inspektoratu może dowolnie zmieniać lub dodawać hasła z JRWA, czy takie zmiany każdorazowo wymagają wprowadzenia przez Wojewoję? W zasadzie nie chodzi mi o cały JRWA, tylko o klasę odpwiadającą działalności Inspektoratu. Zanaczę, że od 2011 r. Szef zdążył już zmienić JRWA 2 razy....

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1752
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Zmiany w JRWA - administracja rządowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2024, »
To się nie trzyma kupy. Wojewódzki inspektorat czego? Podleganie wojewodzie oznacza przynależność do administracji zespolonej. Stosowanie rozporządzenia z 2011 r. dotyczy tylko administracji zespolonej.

No i przede wszystkim - on to sam zmienił, bez udziału archiwum państwowego?
Jarek Orszulak

Offline Ilona R.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiany w JRWA - administracja rządowa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2024, »
To się nie trzyma kupy. Wojewódzki inspektorat czego? Podleganie wojewodzie oznacza przynależność do administracji zespolonej. Stosowanie rozporządzenia z 2011 r. dotyczy tylko administracji zespolonej.

No i przede wszystkim - on to sam zmienił, bez udziału archiwum państwowego?

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny - faktycznie źle napisałam, podlega on Wojewodzie, więc dot. administracji zespolonej, za co przepraszam  ;). Ale to nie zmienia faktu, że Szef Inspektoratu zmieniał JRWA w obrębie "swojego" hasła, bez uzgodnień z AP, bez upoważnienia Wojewody.. czy to jest dozwolone?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1752
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Zmiany w JRWA - administracja rządowa
« Odpowiedź #3 dnia: Wczoraj o 05:25 pm »
Zmiany może wprowadzać tylko wojewoda, w porozumieniu z dyrektorem właściwego ap.
Jarek Orszulak