Autor Wątek: udzielenie informacji nt. nieruchomości  (Przeczytany 93 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 167
udzielenie informacji nt. nieruchomości
« dnia: Kwiecień 23, 2024, »
Witam, wpłynął wniosek o udostępnienie informacji dot. gruntów/nieruchomości należących do gminy. Czy odpowiedź na takie pismo można zaklasyfikować do hasła 1431 - udostępnianie informacji publicznej czy bardziej pod coś z symboli 68 - Gospodarowanie nieruchomościami? Dodam tylko, że wnioskodawca podał jako podstawę ustawę o gospodarowaniu nieruchomościami.

Offline Ilona R.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: udzielenie informacji nt. nieruchomości
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 11:53 am »
Moim zdaniem jest to po prostu kwerenda, masz taką klasę w swoim JRWA? Bo rozumiem, że będziesz korzystać z zasobu archiwum zakładowego aby zrealizować ten wniosek?

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: udzielenie informacji nt. nieruchomości
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 12:06 pm »
Moim zdaniem jest to po prostu kwerenda, masz taką klasę w swoim JRWA? Bo rozumiem, że będziesz korzystać z zasobu archiwum zakładowego aby zrealizować ten wniosek?
To tylko zapytanie do mnie jako koordynatora z komórki merytorycznej. Teraz pytanie tylko, czy hasło 1431 "Udostępnianie informacji publicznej" może być traktowane szeroko - udzielanie jakichkolwiek informacji publicznych, niezależnie od podstawy prawnej, czy też wąsko - czyli tylko na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Offline Ilona R.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: udzielenie informacji nt. nieruchomości
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 01:42 pm »
Do tej pory spotkałam się z praktyką, że jeśli ktoś nie powołuje się na tryb dostępu do informacji publicznej, to wniosku "na siłę" się tak nie traktuje.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: udzielenie informacji nt. nieruchomości
« Odpowiedź #4 dnia: Dzisiaj o 02:50 pm »
Do tej pory spotkałam się z praktyką, że jeśli ktoś nie powołuje się na tryb dostępu do informacji publicznej, to wniosku "na siłę" się tak nie traktuje.
Ok, dziękuję za taką podpowiedź. To było tylko takie moje zapytanie. No to w takim razie musimy szukać jakiegoś hasła z zarządzania nieruchomościami.