Autor Wątek: Składnica akt GOPSu  (Przeczytany 4324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bożena24

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 35
Składnica akt GOPSu
« dnia: Marzec 03, 2009, »
Witajcie
Mam niewielki problem. W mojej miejscowości Urząd Gminy i Ośrodek Pomocy Społecznej znajdują się w jednym budynku. Urząd posiada archiwum zakładowe, z którego korzystają też pracownicy GOPSu tzn oddają swoją dokumentację do archiwum urzędu. Nigdy kontrola tego nie kwestionowała ale ostatnio byłam na szkoleniu i dowiedziałam się że nie może tak być. GOPS powinien mieć swoją składnicę akt i wszystkie dokumenty wytworzone powinny mieć kat B-25 i powinno sie jer przekazywać do archiwum zakladowego dopiero po 25 latach. Czy tak jest faktycznie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »
ożena

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Składnica akt
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2009, »
Coś pomieszałaś - akta przechowuje się albo w archiwum zakładowym, albo w składnicy akt - tę ostatnią prowadzi się jesli jednostka nie wytwarza akt kat. A
Jarek Orszulak

Offline Necho

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
Odp: Składnica akt
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2009, »
Witajcie
Mam niewielki problem. W mojej miejscowości Urząd Gminy i Ośrodek Pomocy Społecznej znajdują się w jednym budynku. Urząd posiada archiwum zakładowe, z którego korzystają też pracownicy GOPSu tzn oddają swoją dokumentację do archiwum urzędu. Nigdy kontrola tego nie kwestionowała ale ostatnio byłam na szkoleniu i dowiedziałam się że nie może tak być. GOPS powinien mieć swoją składnicę akt i wszystkie dokumenty wytworzone powinny mieć kat B-25 i powinno sie jer przekazywać do archiwum zakladowego dopiero po 25 latach. Czy tak jest faktycznie?
I tak i nie.
GOPS-y są jednostkami budżetowymi gmin. Nie wytwarzają więc materiałów archiwalnych i powinny posiadać własne składnice akt. Materiały, które w gminie będą kwalifikowane do kat. A w GOPSie będą kwalifikowane do kat. B-25. Nie wiem w jakim celu natomiast miałaby być przekazywana do archiwum zakładowego. Akta GOPS-u mogłyby być przekazane do gminnego archiwum zakładowego, jedynie w sytuacji gdyby gmina zdecydowała się zlikwidować GOPS i sama przejąć jego sprawy.

Offline ep1963

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Odp: Składnica akt
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2009, »
Pracuję w składnicy akt, jak ktoś woli archiwum zakładowym. Gdzie mogę skończyć jakieś technikum lub studium pomaturalne w trybie zaocznym? Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Składnica akt
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2009, »
To zależy gdzie pracujesz i mieszkasz :)
wpisz w google "technik archiwista"
pozdrawiam
Jarek Orszulak

Offline ep1963

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Odp: Składnica akt
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2009, »
Dzięki za podpowiedź