Autor Wątek: Brakowanie akt - spisy spraw  (Przeczytany 2949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MartaW

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Brakowanie akt - spisy spraw
« dnia: Marzec 04, 2010, »
Witam mam kolejne już pytanie co ze spisami spraw?
W każdej teczce mam zrobione spisy spraw zgodnie z instrukcją kancelaryjną al;e i do każdej sprawy mam spisy. Co z nimi zrobić w momencie brakowania dokumentów?
I jeszcze jedno jeżeli niektóre sprawy ie mają zrobionych spisów spraw a ich termin przechowywania już minął, to czy muszę wymagać uzupełnienia ich od pracownika czy mogą wybrakować te sprawy bez spisów?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Brakowanie akt - spisy spraw
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2010, »
Bezdziennikowy system kancelaryjny nie przewiduje czegoś takiego jak spisy do każdej sprawy. Co to właściwie za spisy? Spisy dokumentów w obrębie sprawy?
Jarek Orszulak

Offline MartaW

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: Brakowanie akt - spisy spraw
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2010, »
Tak waśnie. Do każdej sprawy są założone spisy spraw czyli pracownik merytoryczny uzupełnia je wpisując kolejno dokumenty, które w trakcie realizacji sprawy są tworzone i zbierane aż do zakończenie sprawy. Każda taka sprawa jest zbierana w teczkę i na końcu teczki jest też robiony spis spraw (wykza wszystkich spraw w obrębie tej teczki chronologicznie).
Nie wiem czy taka procedura jest właściwa ale u nas funkcjonuje wię mam problem z tymi spisami. Może one są po prostu makulaturą ale zanim cokolwiek z nimi zrobię chcę mieć jakąś pewność czy robię dobrze. Pozdrawiam

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Brakowanie akt - spisy spraw
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2010, »
Jeśli to akta do brakowania, to - o ile jakieś przepisy nie nakazują pozostawienia takiej ewidencji - to spisy spraw brakuje się razem z aktami, siłą rzeczy taką pomocniczą ewidencję także.

ps. pytanie madzi-n wydzielam do osobnego wątku
Jarek Orszulak