Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

Brakowanie akt bez spisów - czy wystarczą tylko spisy do brakowania?

(1/4) > >>

MartaW:
Witam mam pytanie właśnie przejęłam obowiązki archiwisty. W naszej składnicy akt nikt od 10 lat nic nie robił, dokumenty były składowane ot tak, teraz mam to uporządkować ale są takie teczki które można już zniszczyć, Jak to zrobić, żeby nie trzeba było przeprowadzać fikcyjnej procedury zdawczo odbiorczej. Proszę o pomoc.

betinka:
na spisie dokumentacji niearchiwalnej (aktowej) przeznaczonej na makulaturę lub zniszczenie do brakowania w kol. 2 napisać "spis na natury"

Jarek:
W zasadzie każdy spis makulatury jest spisem z natury  :) Moim zdaniem trzeba spisać całość dokumentacji na spisach zdawczo-odbiorczych i zarejestrować te spisy w wykazie spisów (jako spisy sporządzone z natury akt znajdujących się w archiwum, niepotrzebne jest fikcyjne przekzaywanie) i dopiero w drugiej kolejności sporządzić spisy akt do brakowania. Dlaczego tak? Bo powinnaś mieć w ogólnej ewidencji zasobu informację że takie akta były kiedyś na stanie archiwum. Więcej pracy ale też większy porządek.
pozdrawiam

betinka:

--- Cytuj ---ale są takie teczki które można już zniszczyć
--- Koniec cytatu ---
I tylko do tych zrobić brakowanie z wpisem 'spis z natury" bo to tez będzie ewidencja. Ja ostatnio tak robiłam i dostałam zgodę z ap. A pozostałe jeżeli nie upłynął ich czas przechowywania to tak jak mówi Jarek zrobić spisy zdawczo-odbiorcze z adnotacją na dole spis wykonano z natury data  imię i nazwisko stanowisko osoby która to spisała no i oczywiście podpis. Ale to wszystko  i tak musisz skonsultować AP. Bo i Jarka wersja jest dobra i moja a i tak decyzja należy do ap. I jeszcze jedno takie czynności wykonuje osoba po  kursie archiwalno - kancelaryjnym I stopnia.

Stary fartuch:
Skoro koleżanka przejęła "składnicę akt" to znaczy, że jest to jednostka organizacyjna nie wytwarzająca dokumentacji kategorii A i nie podlega nadzorowi AP i o nią ubiegać się nie będzie. Jeżeli by tak było to spis "z natury" jest rozwiązaniem OK. Ja w takich przypadkach w spisie dokumentacji "na makulaturę lub zniszczenie" daję uwagę "dokumentacja uległa przeterminowaniu w komórce organizacyjnej' żeby było wiadomo dlaczego kolumna z nr spisu zdawczo-odbiorczego jest pusta. Serdeczności wiele  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej