Autor Wątek: archiwalne bazy danych w archiwum instytucji państwowej  (Przeczytany 9044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Drodzy Forumowicze,

Czy istnieje możliwość zainstalowania/zaadoptowania/zastosowania już istniejącej bazy danych np TOPOGRAF w archiwum dużej instytucji państwowej? Chodzi o to, żeby wykorzystać już istniejące narzędzie zamiast tworzyć inne. Pytam akurat o Topografa ale mam na myśli także inne bazy danych wykorzystywane obecnie przez archiwa państwowe.
Czy ktoś się orientuje czy jest to możliwe, czy należy wykupić licencję od NDAP? Jak to załatwić? Z kim rozmawiać na ten temat?
Jest realizowany poważny projekt ogarnięcia ogromnego zasobu archiwalnego instytucji i chcemy do tego profesjonalnie podejść od podstaw-a że jest zgoda od szefa i sam jeszcze życzy sobie archiwum na poziomie europejskim-to jak tu nie wykorzystać takiej szansy, prawda?
Pomóżcie!

Gabryś

Anonymous

  • Gość
archiwalne bazy danych w archiwum instytucji państwowej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2005, »
*zaadaptowania-sorki;)

Gabryś

Anonymous

  • Gość
archiwalne bazy danych w archiwum instytucji państwowej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2005, »
Myślę, iż najlepiej byłoby się zwrócic do Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Nie powinni raczej robić żadnych trudności.

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
bazy danych
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2005, »
Mój poprzednik słusznie radzi. Należy zwrócić się do Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, który posiada autorskie prawa majątkowe do zestadnaryzowanych baz danych przygotowanych do stosowania w archiwach państwowych. Systemy baz danych udostępniane są nieodpłatnie zainteresowanym instytucjom przechowującym materiały archiwalne. Podstawą udostępnienia jest umowa o współpracy, która mówi także o zobowiązaniu instytucji otrzymującej system bazy danych do przekazywania do NDAP zgromadzonych danych w celu ich włączania do systemu informacji o narodowym zasobie archiwalnym i wspólnego udostępniania instytucjom współtworzącym system, w serwisie www.archiwa.gov.pl, a dane z bazy PRADZIAD także na CD "Po mieczu i po kądzieli".
Pozdrawiam i zapraszam do współpracy
Anna Laszuk