Autor Wątek: Jaka cena?  (Przeczytany 3813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline audeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Jaka cena?
« dnia: Styczeń 04, 2010, »
Witam,
Chciałabym prosić o opinię w sprawie ustalennia opłaty za uporzadkowanie dokumentów.
Sprawa wygląda następująco: dostałam około 0,6 mb dokumentacji księgowej (deklaracje PIT; fv, rachunki, umowy, itp.) róznej wielkości, jedno- i dwustronne, którą mam uporządkować a następnie zeskanować każdy dokument i opisać w odpowiednich folderach.
Moje pytanie dotyczy na ile wycenić tę pracę; w zależności od mb czy od czasu pracy (za h), a może jeszcze w inny sposób?
Bardzo proszę o Wasze zdanie w tej kwestii.

Z góry dziękuję  :)
Ania

Offline audeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Jaka cena?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2010, »
Drodzy archiwiści,

Proszę odpowiedzcie.
Szef mnie ściga a ja nie wiem ile taka praca może kosztować 50 czy 500 a może 5000 PLN ;D

Ania

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Jaka cena?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2010, »
Oj Aniu, nie lepiej samemu poszukać?  :)
Można znaleźć chociażby to:
http://www.auxilium-archeo.com.pl/glowna.php?s=cennik
Jarek Orszulak

Offline audeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Jaka cena?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2010, »
Jarku, dziękuję za radę i linka :).
Kontaktowałam się z kilkoma firmami zajmującymi się archiwizacją, ale najczęściej mówią że mogą podać cenę samego porządkowania dokumentów średnio ok 70 PLN/mb.
Nikt nie ma w swojej ofercie dodatkowo skanowania+opisu.
Ania

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka cena?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2010, »
Aniu,
odnośnie ceny za mb dokumentacji księgowej, średnio ok. 50 zł;
Jeśli chodzi o skanowanie, to cena ZALEŻY od czasu jaki na to poświęcisz (rozdzielczość, w tym przypadku nie więcej niż 150 ppi) chyba że sama o tym decydujesz) i sprzętu jaki posiadasz.
W przypadku zwykłego, płaskiego skanera biurkowego 60 cm dokumentacji zajmie sporo czasu, ale przy skanerze przelotowym (luźne kartki) zajmie Ci to maksymalnie kilka godzin (oprogramowanie skanera pomaga segregować skany w odpowiednie foldery, w zadany przez Ciebie sposób). Reasumując skłaniałbym się raczej do sumy 500 zł, chyba że masz zwykły skaner i wtedy skanowanie zajmie Ci kilka dni, jak sądzę.
p.s. wiele z tych firm archiwizacyjnych ma w swojej ofercie skanowanie dokumentów, wiem, że np. centrale hipermarketów zlecają skanowanie m.in. dokumentacji księgowej.