Autor Wątek: Forum Studenckie IFAR otwarte!  (Przeczytany 14576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz P.

  • Moderator
  • słuchacz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 10
Forum Studenckie IFAR otwarte!
« dnia: Maj 12, 2005, »
Zatem słowo stało się wirtualnym ciałem. Z inicjatywy Archiwum Państwowego w Lublinie i Studenckiego Koła Naukowego Archiwistów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej powstało niniejsze Forum Studenckie w ramach IFAR. Zamysłem temu przyświecającym jest stworzenie ogólnodostępnego miejsca wymiany doswiadczeń i informacji, nawiązywania kontaktów i współpracy między studentami archiwistyki, ale nie tylko. Wielość i specyfika poszczególnych ośrodków kształcenia archiwistów oraz indywidualne doświadczenia każdego studenta sprawiają, że z pewnością jest o czym rozmawiać.

Dlaczego odrębny dział? Ponieważ część spraw interesujących studentów, niekoniecznie musi interesować np. archiwistów zakładowych. Zapewne będą jednak i takie tematy, przy których wspólna dyskusja adeptów archiwistyki z doświadczoną kadrą będzie owocna.

Zapraszam do zakładania tematów i korzystania z możliwości kontaktu zarówno studentów ze studentami, jak i studentów z zawodowymi archiwistami, którzy są już obecni na IFAR.

Teraz czas już tylko rozpropagować to miejsce, by zatętniło życiem...

napoleon1789@tlen.pl

  • Gość
Praktyka archiwalna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2005, »
Czas zacząć dyskusje.Hmmmmm,. Cięzko byc pierwszym ale ktoś musi zacząć. :) Jak sie Wam wydaje czy poruszony w dyskusji na Zjeżdzie temat wolontariatu studenckiego można stosować przez 5 lat studiów po kilka godzin w miesiącu? Jeżeli studnetowi zależy to bedzie starał się w przeciagu studiów i jego praktyka na konieć wyjdzie nawet około półroczna z nazbieranych godzin wolontariatu i praktyk.
U mnie w Siedlcach praktyki 2 x miesiąc w ciągu studiów wywołuja nadal dyskuje. Dlaczego?Ponieważ częśc chce mieć mniej aby się nie przemęcząc a część zwiększyc jeszce o kilkanascie godzin.
Czy warto praktyki ukierunkowywac na archiwa państwowe czy AZAKi?W dzisiejeszych czsach znajomość prawideł kancelarii najnowszej do pracy w AZAK jest niezbędna.Czy uczelnie robią ku temu jakieś kroki? a jak jest na innych uczelnaich?Prosze o głosy odnośnie tej wypowiedzi.