Autor Wątek: Co dalej?!  (Przeczytany 3858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline audeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Co dalej?!
« dnia: Grudzień 04, 2009, »
Witam,
Skończyłam kierunek historia z archiwistyką, potem podyplomowe bibliotekoznawstwo, w między czasie jeszcze zaliczyłam kurs SAP-u I stopnia.
I co dalej? Pracodawca powiedział że zapłaci za szkolenia/kursy ale muszę powiedzieć co to miałoby być (oczywiście musi być związane w jakiś sposób z archiwum/dokumentami/biblioteką), ale nie mam żadnego pomysłu. Tzn. myślałam o archiwistyce kościelnej, ale do niczego mi się nie przyda.
Może ktoś mi coś doradzi :)

Dzięki.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dalej?!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, »
Ja też jestem po archiwistyce (chociaż nie pracuję w zawodzie). Postanowiłem pójść na podyplomowe. Znalazłem na UW Podyplomowe Studia Zarządzania Informacją i Technologii Informacyjnej http://www.lis.uw.edu.pl/apache2-default/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=35

Pierwszy semestr są to głównie zajęcia z teorii (dużo  jest o bibliotekach czego nie znoszę) W 2 sem. jest już bardziej ciekawej, więcej zajęć praktycznych. Jak narazie uważam że to był dobry wybór.

Pozdrawiam

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dalej?!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2009, »
Kiedyś UW we Wrocławiu organizował wg informacji dostępnych w necie (program studiów) studia podyplomowe z archiwistyki ukierunkowane na archiwa telewizyjne, radiowe i podobne. Niestety mała ilość zainteresowanych (potrzeba było minimum 15 a zgłosiło się około 10) spowodowało, ze projekt upadł. A szkoda bo sam byłem zainteresowany.
prawy obrońca lewego słupka

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dalej?!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2009, »
Ja też byłem zaintersowany tą podyplomówką
Kiedyś UW we Wrocławiu organizował wg informacji dostępnych w necie (program studiów) studia podyplomowe z archiwistyki ukierunkowane na archiwa telewizyjne, radiowe i podobne. Niestety mała ilość zainteresowanych (potrzeba było minimum 15 a zgłosiło się około 10) spowodowało, ze projekt upadł. A szkoda bo sam byłem zainteresowany.


Ja też byłem zaintersowany tą podyplomówką. Niezwykle interesujące przynajmniej na papierze. Zastanawiam się czemu od kilku lat nie można było zebrać wystarczającej liczby osób. Przecież Wrocław nie jest małym ośrodkiem uniwersyteckim.

Pozdrawiam

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dalej?!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2009, »
Z rozmowy telefonicznej jaką przeprowadziłem wówczas wynikła prosta sprawa konkurencji cenowej. UW nie mógł konkurować cenowo z SAP-em i archiwami mimo, że chodziło zupełnie o coś innego. Tamci robili zwykłe kursy archiwalne a tutaj były konkretne studia podyplomowe.
prawy obrońca lewego słupka