Autor Wątek: Lokal archiwum zakładowego - rolety w archiwum  (Przeczytany 3224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kofi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Lokal archiwum zakładowego - rolety w archiwum
« dnia: Listopad 23, 2009, »
Witam serdecznie,
Mam pytanie dotyczące koloru rolet w archiwum zakładowym. Byc może pytanie samo w sobie jest banalne ale w związku z przeprowadzką archiwum urządzamy je na nowo i mam dylemat jaki kolor rolet wybrać aby był najodpowiedniejszy dla ochrony przed światłem dokumentacji przechowywanej w archiwum. Z góry dziękuję za jakąkolwiek sugestię w tym temacie;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: rolety w archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2009, »
No przyznam, że to pytanie mnie zaskoczyło  :D
Aż takie nasłonecznienie jest w magazynach? Chyba wiesz jaki kolor najlepiej pochłania światło  :)
Jarek Orszulak

Offline Kofi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Odp: rolety w archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2009, »
Liczyłam się z tym, że pytanie może zostać tak odebrane;-)
Tematyką archiwum zakładowego zajmuję się od niedawna a zdążyłam się już przekonać, że odpowiedź na pytania banalne i nieraz wręcz głupie nie zawsze jest oczywista;-)
Pomieszczenie archiwum ma 3 duże okna w związku z czym w słoneczne dni jest naprawdę jasno stąd moje wcześniejsze pytanie.
Pozdrawiam

Offline betinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: rolety w archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2009, »
Kolor nie ma znaczenia. Chodzi o to aby nie przepuszczały światła a są takie bo zakupowaliśmy do innych pomieszczeń i jeszcze aby nie osiadał na nich tak łatwo kurz. Poproś sprzedającego aby takie wskazał ale są one trochę droższe. Im będą ciemniejsze tym będzie lepiej.