Autor Wątek: Prowadzenie dokumentacji - księga zgonów w szpitalu  (Przeczytany 5521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbyszek50

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Witam wszystkich archiwistów a w szczególności archiwistów zakładowych.
Mam pytanie do archiwistów szpitali lub ludzi zorientowanych w temacie jak poniżej.
Na podstawie, jakich przepisów szpital jest zobowiązany do prowadzenia Księgi zgonów lub Księgi zmarłych.
Pozdrawiam,
Zbyszek AZ Szpitala
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Sebastian G.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 29
Odp: Księga zgonów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2009, »
Witam.
Pytanie wydawałoby się dość oczywiste... , ale jak zapewne już wiesz w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21.12.2006 r.
(Dz.U. 2006 Nr 247 poz.1819) nie ma nic wspomniane o księdze zgonów.
Myślę sobie - przeoczenie! :o
We wcześniejszym Rozporządzeniu z 2001 r. też nic o tym nie ma.
Myślę, że obowiązek stosowania takiej księgi w szpitalach określił Minister Zdrowia w swoim Dzienniku Urzędowym dość dawno temu.
Zajrzałem do swojej szpitalnej księgi zgonów i pierwszy wpis mam w 1976 - więc wniosek z tego, że Księga Zgonów (MZ/Zg -1) mogła już obowiązywać w tym okresie.
Poszperam jeszcze w starych Dziennikach Urzędowych MZ i dam znać jak coś znajdę.

Pozdrawiam!
Sebastian G.

Offline Zbyszek50

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Księga zgonów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2009, »
Witam,
no i tu mam problem. Z tego, co ustaliłem na dzień dzisiejszy to ustawa o ZOZach zobowiązuje do wprowadzenia regulaminu porządkowego w Szpitalu a tam jest postępowanie na wypadek śmierci. W niektórych regulaminach innych szpitali jest napisane, że dział dokumentacji powinien prowadzić księgę zgonów lub zmarłych. Natomiast rozporządzenie MZ w sprawie postępowania ze zwłokami osób zmarłych w szpitalu Dz. U., 2006, nr 203 poz. 1503 też nic nie mówi o prowadzeniu księgi. Wzór księgi jest taki jak podałeś Mz/Zg-1, ale kiedy wprowadzony tego nie wiem. Sama księga jest u mnie prowadzona od początku istnienia szpitala. Dzięki za info. Czekam na dalsze wieści.
Pozdrawiam,
Zbyszek