Autor Wątek: Nadzór archiwalny - kontrola warunków przechowywania dok. cyfrowych  (Przeczytany 22978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nikodem.b

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Nadzór
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 23, 2009, »
A o czym tu dyskutować? Trzeba opracować porządne przepisy wzorem tych, które stosują inne organy kontrolne, a nie lawirować na pograniczu prawa lub wręcz wbrew niemu!

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Eh stary temat ale warto go odświerzyć. Moje pytanie jest takie jak w poszczególnych archiwach wyglądają kontrole postępowania z dokumentacją elektroniczną (zarówno tą zgromadzoną w EZD jak i poza systemem)?

Offline Marcin Kapała

  • Moderator
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 214
  • Płeć: Mężczyzna
  • lord of the files
Eh stary temat ale warto go odświerzyć. Moje pytanie jest takie jak w poszczególnych archiwach wyglądają kontrole postępowania z dokumentacją elektroniczną (zarówno tą zgromadzoną w EZD jak i poza systemem)?

Nie tylko warto ale chyba nawet należy. Musimy wypracować model kontroli archiwalnej w tym zakresie. Interesuje mnie, jaka pragmatyka została wypracowywana dotychczas w archiwach państwowych (odgórnie nie jest to uregulowane). Dla mnie istotny jest też w tej sprawie głos archiwistów zakładowych, którzy ogarniają EZD w swoich macierzystych jednostkach.