Internetowe Forum Archiwalne > Help desk

prznoszenie rekordów pomiędzy Accessem i Excelem

(1/2) > >>

Wojciech Woźniak:
:?: Proszę o pomoc w nastepującej sprawie:
Po przeniesieniu rekordów z Accessa do Excela i z powrotem (w celu np. zmiany serii czy sygnatur w większej liczbie jednostek) pojawiają się zmiany w ciągach znaków. W miejscach gdzie w tekście był użyty "enter" pojawiają się kawadraciki. Czy jest sposob żeby uniknąć tej sytuacji?

Rafał Rufus Magryś:
Która wersja Accesa? I w jaki sposó przenoszono dane? Może wystarczy eksportować dane przez export/import?

Wojciech Woźniak:
Pracujemy na accessie 97. Dane były wycinane i wklejane w obydwie strony. Idąc za Pana sugestią spróbowałem je importować/eksportować. Niestety kwadraciki pojawiły się po przeniesieniu danych z powrotem do Accessa. :(

Rafał Rufus Magryś:
Szanowny Panie,

 Probowałem "wywołać" pański problem u siebie ale się nie pojawił... Proszę zatem o przesłanie mi pliku excelowego przed przeniesieniem do accessa oraz accessowego po imporcie żebym miał materiał do rozwiązywania problemu :)....
Pozdrawiam serdecznie

Rafał Rufus Magryś:
Obejrzałem bazę przesłana mi przez Pana. I znam podłoże błędu (a nad rozwiązaniem pracuję) ... Niepotrzebnie używa Pan klawiasza enter na końcu wpisywania poszczególnych linijek tytułu jednostki, po dojściu do końca okna tekst i tak się sam podzieli. Tak zresztą jest we wszystkich bazach accessowych -przy wpisywaniu wartości w polu nie używamy klwisza enter na końcu linijki, chyba, że instrukcja do bazy stanowi inaczej.
Postaram sie w ciągu przyszłych dni podać na forum panaceum na kwadraciki.
 
pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej