Autor Wątek: prznoszenie rekordów pomiędzy Accessem i Excelem  (Przeczytany 9375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
:?: Proszę o pomoc w nastepującej sprawie:
Po przeniesieniu rekordów z Accessa do Excela i z powrotem (w celu np. zmiany serii czy sygnatur w większej liczbie jednostek) pojawiają się zmiany w ciągach znaków. W miejscach gdzie w tekście był użyty "enter" pojawiają się kawadraciki. Czy jest sposob żeby uniknąć tej sytuacji?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
prznoszenie rekordów pomiędzy Accessem i Excelem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2004, »
Która wersja Accesa? I w jaki sposó przenoszono dane? Może wystarczy eksportować dane przez export/import?
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
niestety
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2004, »
Pracujemy na accessie 97. Dane były wycinane i wklejane w obydwie strony. Idąc za Pana sugestią spróbowałem je importować/eksportować. Niestety kwadraciki pojawiły się po przeniesieniu danych z powrotem do Accessa. :(
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
prznoszenie rekordów pomiędzy Accessem i Excelem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2004, »
Szanowny Panie,

 Probowałem "wywołać" pański problem u siebie ale się nie pojawił... Proszę zatem o przesłanie mi pliku excelowego przed przeniesieniem do accessa oraz accessowego po imporcie żebym miał materiał do rozwiązywania problemu :)....
Pozdrawiam serdecznie
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Apropos problemów z kwadratami...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2004, »
Obejrzałem bazę przesłana mi przez Pana. I znam podłoże błędu (a nad rozwiązaniem pracuję) ... Niepotrzebnie używa Pan klawiasza enter na końcu wpisywania poszczególnych linijek tytułu jednostki, po dojściu do końca okna tekst i tak się sam podzieli. Tak zresztą jest we wszystkich bazach accessowych -przy wpisywaniu wartości w polu nie używamy klwisza enter na końcu linijki, chyba, że instrukcja do bazy stanowi inaczej.
Postaram sie w ciągu przyszłych dni podać na forum panaceum na kwadraciki.
 
pozdrawiam
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Marek Kuczyński

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
prznoszenie rekordów pomiędzy Accessem i Excelem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2004, »
A gdzie zastosowany został przycisk "enter"? w tytule jednostki? jeżeli tak to poco. Przecież programy tak jak Word odpowiednio "układają tekst" bez pomocy znacznika "enter"
pozdrawiam
Marek Kuczyński

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
prznoszenie rekordów pomiędzy Accessem i Excelem
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2004, »
Przycisk "eter" trafia sie równiez w uwagach i nie jet wykorzytywany jako koniec wersetu. Jego użycie tłumaczy się koniecznością wprowadzenia nowego wiersza w celu wyodrębnienia np. drugiej części tytułu (np. Band 12). Nie byłoby oczywiście problemu gdyby nie używać tej funkcji, jest ona jednak konieczna dla graficznego wyodrębnienia części tytułu na wydruku. Zapewne wyjściem jest równiez ograncizenie do absolutnie niezbednego minimum przenoszenie rekrdów pomiędzy accessem i excelem.
pozdrawiam
wojtek w.
ps. problem występuje również przy pracy w Office 2000.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you