Autor Wątek: "Archeion". Kiedy nowy numer?  (Przeczytany 17712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: "Archeion". Kiedy nowy numer?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2012, »
Witam,
chciałabym wrócić do tematyki "Archeion"-owej.
Otóż dziś byłam na bardzo ciekawym wykładzie dr. E. Kulczyckiego pt. "Zasady i kry­te­ria oceny cza­so­pism nauko­wych w świe­tle nowych wytycz­nych mini­ste­rial­nych", w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM (zapraszam na bloga autora: Warsztat badacza komunikacji , naprawdę warto).
Przy okazji rozważań autora zaczęłam się zastanawiać, które czasopisma archiwalne są umieszczone na liście punktowanych. O ile dobrze sprawdziłam, jest to "Archiwista Polski" i "Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne". O "Archeionie" ani widu ani słychu na rzeczonej liście.
  :o :o :o
Ktoś coś wie w tej materii?

PS. Czy pytanie o kolejny numer "Archeionu" nie jest zbyt śmiałe? ;D
Pozdrawiam

Offline Robert

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Archeion". Kiedy nowy numer?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2012, »
Według mojej wiedzy i informacji, które jakiś czas temu uzyskałem, jest szansa, że "Archeion" znajdzie się wśród czasopism punktowanych. W każdym razie taki jest plan i w tym kierunku podejmowane są działania, ale nie wiem na jakim są etapie :)

Co do kolejnych numerów. Tomy 111 i 112 wkrótce (prawdopodobnie w czerwcu) skierowane mają być do druku chyba, że pojawiły się w międzyczasie jakieś uwagi Rady Programowej co do tekstów z 112. Ja póki co żadnych nie otrzymałem. Zbierane są także materiały do t. 113, który też chyba ukaże się w tym roku.

Pozdrowienia  :)

« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, wysłana przez Robert »

Offline Robert

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Archeion". Kiedy nowy numer?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2012, »
Mam przyjemność poinformować, iż światło dzienne ujrzał 111 t. Archeionu

http://www.archiwa.gov.pl/pl/strona-glowna/63-aktualnosci/3332-nowoci-wydawnicze-archeion-tom-111-.html

Wkrótce tom 112.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Archeion". Kiedy nowy numer?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 14, 2012, »
Może głupie pytanie, ale chciałabym kupić najnowszy nr Archeionu i chciałabym się upewnić, kto prowadzi jego sprzedaż. Rozumiem, że NDAP? Nie widzę na ich stronie ceny ani formularza zamówienia. Wiecie, jak to wygląda? Nic z NDAP jeszcze nie zamawiałam :/
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline Robert

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Archeion". Kiedy nowy numer?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2012, »
http://www.archiwa.gov.pl/pl/wydawnictwa.html

Wypełniamy kartę zamówienia, wysyłamy, otrzymujemy pocztą publikację (za pobraniem). Na podobnych zasadach zamawiałem kiedyś w Bibliotece Narodowej.

Albo osobiście  :)


Offline Anna Sobczak

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: "Archeion". Kiedy nowy numer?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2012, »
Online dostępne są już numery 109 i 110! Do dwóch kolejnych na razie tylko spisy treści.
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline Anna Sobczak

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: "Archeion". Kiedy nowy numer?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2013, »
Na stronie NDAP podano komunikat, że 2 kwietnia mają zostać udostępnione tomy od 1 do 16 wydane w latach 1927-1938. Ja i tak będę nadal czekała na najnowsze.
Pozdrawiam,
Anna Sobczak