Autor Wątek: Archiwista zakładowy - jak zwiększyć obsadę kadrową archiwum?  (Przeczytany 3434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 28
Mam pytanie, ile macie mb akt i ile osób pracuje w Archiwum, bo ja mam 2400 mb akt jestem sam i objąłem w archiwum ze strasznymi zaległościami jeśli chodzi o brakowanie i przekazywanie do AP. Prośby o dodatkowy etat to tak jak prośba o nowe archiwum z wolnymi 2000 mb półek (czyli nie możliwe) bo w tej chwili mam pięć pomieszczeń i to w róznych budynkach. Czy jest jakis przepis lub jakieś wytyczne które nakładałyby nakaz zatrudnienia dodatkowego personelu?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Agnieszka Pepłowska

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Archiwista zakładowy - jak zwiększyć obsadę kadrową archiwum?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2007, »
Pawle przede wszystkim wyrazy współczucia...

W twojej sytuacji tylko wytrwałość, cierpliwość i upór w rozmowach z przełożonymi może coś pomóc (metoda tzw. zdartej plyty  ;). Jest szansa, że będą mieli tak dosyć twojego narzekania, że wkońcu postanowią coś z tym zrobić...

Nie wiem, kiedy miałeś ostatnią kontrolę z AP. Punkt dotyczący zwiększenia obsady kadrowej archiwum może znależć się przecież w zaleceniach pokontrolnych.
Co do zaległości, to tutaj rozwiazaniem może być zatrudnienie tzw. "siły fachowej" np. na umowę zlecenie, która to dokona kompleksowego uporzadkowania archiwum.

To są moje sugestie. A swoją drogą koledzy archiwiści z archiwów zakładowych. Wstyd! Żeby koledze Pawłowi przez prawie 3 misiące nie wysłać ani jednego słowa współczucia?!
Nie wierzę, ze nie macie swoich sposbów na przełożonych i radzenie sobie z tego typu, dość przecież powszechnymi, problemami. ???
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Pawel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 28
Odp: Ilość akt
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2007, »
Dziękuję za odpowiedź, metoda zdartej płyty może się sprawdzi, wiem tylko tyle że po kontroli będą zmiany :)