Autor Wątek: Rzeczowy wykaz akt dla ZOZ  (Przeczytany 4713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eri@m

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Rzeczowy wykaz akt dla ZOZ
« dnia: Kwiecień 12, 2007, »
Witam.
Mam problem z dokumentacja Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W zdanych mi dokumentach jest sporo teczek dotyczączych Posiedzeń Rad Nadzorczych, Społecznych, założenia GZOZ, a następnie przekształcenia w przychodnię prywatna. Nie wiem kompletnie na jakim wykazie akt powinnam pracowac. Dzwoniłam do Archiwum Państwowego i tam mi powiedziano , ze "wyszlo cos nowego", jednak pan z ktorym rozmawialam nic wiecej na ten temat nie wiedzial... Do tej pory pracowalam na wykazie akt dla Organow Samorządu Terytorialnego ( pracuje w Urzedzie Miejskim), ale tam nie ma nic na temat GZOZ. Bylabym bardzo wdzieczna za jakies rady . POZDRAWIAM  
   :roll:
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Sebastian G.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 29
Pomocy- co robić? 7 lat do uporządkowania.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2007, »
Witam.
Odnośnie GZOZ piszesz: "W zdanych mi dokumentach jest sporo teczek dotyczączych Posiedzeń Rad Nadzorczych, Społecznych, założenia GZOZ, a następnie przekształcenia w przychodnię prywatna." Są to materiały archiwalne Kat. A i napewno nie możesz jej zniszczyć.

"Nie wiem kompletnie na jakim wykazie akt powinnam pracowac." W ZOZ-ie powinien być wykaz akt, ale jezeli go nie ma pewnie bedzie trzeba go opracować razem z AP. " Dzwoniłam do Archiwum Państwowego i tam mi powiedziano , ze "wyszlo cos nowego", jednak pan z ktorym rozmawialam nic wiecej na ten temat nie wiedzial..." Podejscia tego Pana nie będę komentował, ale pewnie miał na myśli ustawę z dnia 2.03.2007r.
(Dz. U. Nr. 64, poz. 426). Warto zajrzeć też do (Dz. U. z 2006r. Nr 97, poz. 673)- jest to jednolity tekst ustawy
o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
Na koniec polecam też Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 16.09.2002r. (Dz. U. Nr 167, poz. 1375), - jest tam przykładowy jednolity rzeczowy wykaz akt.
Pozdrawiam!
Sebastian