Autor Wątek: Rzeczowy wykaz akt w szkole  (Przeczytany 6691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzior_1984

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Rzeczowy wykaz akt w szkole
« dnia: Czerwiec 07, 2009, »
Witam,
podjęłam się uporządkowania dokumentacji w Szkole Podstawowej. Z tego co orientuje się sekretarz szkoły (oraz z dokumentacji)jednostka ta nie znajduje się pod nadzorem AP. Do tej pory korzystano tam z wykazu akt, który powstał w oparciu o Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 1999 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin i związków miedzygminnych i w sumie jest jej powtorzeniem z dodaniem kilku klas i rozszerzeniem niektórych. Problem w tym, że występuje tam kategoria A, która to przecież nie powstaje w jednostkach, które nie podlegają nadzorowi. Tu pojawia się moje pytania:
1. Czym mam sie kierować przy zmianie kategorii?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline madzior_1984

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Odp: składnica akt
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2009, »
oj oto dalsze pytania:
2. Czy zmodyfikowany już wykaz akt powinnam przesłać do AP do zaopiniowania?
3. Czy pozwolenie na brakowanie również powinnam przesłać do AP>
4. W jaki sposób mogę sprawdzić, czy szkoła ta rzeczywiścnie nie znajduje się pod nadzorem AP? (Wiem, że wykaz taki był kiedyś na stronie naczelnej dyrekcji, ale po zmianie strony już go nie zamieszczono...)
pozdrawiam

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: składnica akt
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2009, »
Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania jest jedna: zwróć się do Archiwum Państwowego.
pozdrawiam
Jarek Orszulak

Offline Georg Jablonski

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Odp: składnica akt
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2009, »
Wykaz instytucji pod nadzorem powinien być na stronie internetowej www.archiwa.gov.pl lub każdego archiwum państwowego?
eorg