Autor Wątek: wersja angielska forum  (Przeczytany 8122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
wersja angielska forum
« dnia: Marzec 15, 2005, »
Dzisiaj dostalem maila do osoby mieszkajacej w USA. Prosila mnie (nie wiem czemu mnie, chyba dlatego ze mam nick david a nie dawid) abym jakies informacje  z forum znalazl Ta osoba nie  zna naszego pieknego jezyka. Odpisalem ze pomoge jak bede oczywiscie mogl.
Zatem mam pytanie czy przewiduje sie tez i angielska strone forum bo widocznie  z zagranicy tez przegladaja forum a nie kazdy zna jezyk polski.

pozdfrawiam

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Wersja angielska
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2005, »
Witaj,

 Bardzo bym chciał aby forum oglądało i na nim dyskutowało jak najwięcej osób, również z zagranicy. Jest tylko jeden problem -jak rozwiązać sprawę multilingualizmu (takie fajne słówko z progamów europejskich ;)...). Wypadałoby pisać posty w dwóch wersjach polskiej i angielskiej lub pisać streszczenie do którejś wersji ;)... Pozostaje jeszcze możliwość zrobienia podforum angielskiego...
A tak przy okazji o co konkretnie pytał ten człowiek (tak z ciekawości chciałbym wiedzieć) :)
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
wersja angielska forum
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2005, »
Niestety on nie znajdzie takich informacji na tym forum. Trzeba go skierowac do AP Lublin
Pisze ze jego dziadkowei wyemigrowali z Polski miedzy 1897 a 1920 r Pochodzili z Lublina i Korczyna.
Szuka: gdzie moze znalesc (archiwalne) polskie aplikacje paszportowe mieszkancow Lublina  i Korczyna oraz  czy przed 2 wojna swiatowa stale dokumenty rejestracji (paszporty) moga obejmowac zdjecia mieszkancow Lublina i Korczyna.
Tak przynajmniej przetlumaczylem :D Co mam odpisac ??

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Wersja angielska
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2005, »
Cytat: "Rafał Rufus Magryś"
... Pozostaje jeszcze możliwość zrobienia podforum angielskiego...


Jestem za ta opcja poniewaz jest jest taki standart stron internetowych

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Paszporty etc.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2005, »
Witaj,

Faktycznie skieruj go do AP Lublin -niech napisze to samo na adres: kanc (małpa) lublin.ap.gov.pl

Pozdrawiam
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Kazimierz Schmidt

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
gościu do mnie tez napisał czyli polskim szyfrem w niego
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2005, »
I to z podobnym tekstem tylko, że do mnie tylko w tytule chodziło o Lublin&Korczyna. Pytanie głowne było jak on ma zrozumieć po polsku?

No to mu grzecznie odpowiedziałem że najlepiej ... nauczyć się :D. Albo kupić software który zrobi mu "horrible automatic translation".  Nawet mu dorzuciłem kawałek takiego automatycznego tłumaczenia hi hi...
Niby pytanie było grzeczne, ale jak ja bym napisał po polsku do niego to wrzuciłby to do kosza. Jakbym napisał po polsku do Niemca, Francuza, Rosjanina itp = to samo.
A czasem tak robię jak mnie zasypuja reklamami (nie spamem) odpisuję im po polsku i zaraz mam spokój :) :) :)

Oczywiście dorzuciłem informację czym się na forum zajmujemy i że jak szuka informacji archiwalnej to niech zajrzy na angielska wersję strony NDAP... i tam niech sobie szuka co i gdzie. A jak szuka informacji na temat ERMS to może do mnie napisać...

zdaje się że wysłał jak leci do wszstkich którzy podali adresy mejlowe (a nie dlatego, że David a nie Dawid). A nasze forum znalazł w Guglu szukając pewnie "lublin & archiwum"
Kazimierz Schmidt

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
wersja angielska forum
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2005, »
No to wszystko jasne :lol: a myslalem ze jestem taki wyjatkowy i teraz co :cry: Przynajmniej podszkolilem swoj jezyk bynajmniej  nie  angielski :lol: