Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? - oświadczenia wykładowców  (Przeczytany 4145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline albinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
WITAM

      Chciałabym zapytać o oświadczenia wykładowców dotyczące stopnia  (podanego w procentach) oryginalności prowadzonego przez siebie wykładu, który jest objęty prawami autorskimi. Do tego oświadczenia podpięty jest wykaz przedmiotów, którego to oświadczenie dotyczy.Zazwyczaj w JRZWA jest klasa dot. praw autorskich (dokumentacja kat. A), ale jestem ciekawa, czy takie oświadczenia też powinny mieć tak wysoką kategorie archiwalną.

      Pozdrawiam A.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Oświadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2009, »
No nie wiem, takie oświadczenia powinny chyba raczej trafiać do akt osobowych wykładowców.
Jarek Orszulak

Offline albinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Oświadczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2009, »
dziękuję, ale muszę wiedzieć na pewno, bo w archiwum, jak w matematyce 2+2=4, a nie chyba, bo kategoria dokumentu może być tylko jedna :-\

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Oświadczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2009, »
bo kategoria dokumentu może być tylko jedna :-\
I tu się mylisz  ;D - wykazy akt określają dwie a czasem nawet trzy (np. przykładowy wykaz akt typowych z rozporządzenia) kategorie archiwalne dla każdej końcowej klasy rzeczowej - w zależności od tego gdzie dokumentacja jest tworzona. Ale tu chodzi o przyporządkowanie dokumentacji odpowiedniej klasie rzeczowej a nie kategorii archiwalnej i tak na to powinnaś patrzeć.
Twoje wątpliwości powinien rozwiewać obowiązujący u Ciebie wykaz akt, jeśli tak nie jest to nie do mnie proszę kierować pretensje. Jeśli moje zdanie nie wystarczy to proponuję zwrócić się do archiwum państwowego o pomoc w klasyfikowaniu dokumentacji.
Jarek Orszulak

Offline albinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Oświadczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2009, »
No właśnie.W wykazie jest odpowiednia klasa rzeczowa akt a jej przyporządkowana kategoria archiwalna dla jednostki  merytorycznej i innej niż merytoryczna i TYLKO TAKA KATEGORIA ARCHIWALNA może dotyczyć odpowiednich akt, bo inaczej byłby bałagan  :'( w archiwum.

PS1 . Nie mam do nikogo pretensji, tylko pytam starszych, bardziej doświadczonych archiwistów, bo nie mam jeszcze zbyt dużej praktyki archiwalnej  :-[. A to forum jest b. fajne i można się z niego dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy, a czasem śmiesznych, np. że ktoś znalazł w archiwum zdaje się zasuszonego nietoperza  :o

PS2. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów  :)