Autor Wątek: 100 tysięcy obrazów Bundesarchiv przekazano do serwisu Wikimedia Commons  (Przeczytany 29351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stary fartuch

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Pięknie - przeszczęśliwy jestem. Doskonała informacja. Wg tej metody okazuje się że co tydzień oszczędzam 15000 zł bo nie jestem akurat na wakacjach na Seszelach. Już jestem bogatszy i chyba kupię sobie z tego drożdżówkę a pozostałe 14998,50 zł odłożę na lokatę - tylko czy Bank uwierzy że mam te pieniądze ?
Ten wiatrak, ta łąka... -  Polska

Offline Młochowski_Jacek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
    • mlochowski.com
Zgadzam się z powyższymi uwagami. Kreatywną księgowością można udowodnić bardzo wiele. To że ktoś obejrzał za darmo zdjęcie nie znaczy że był skłonny go kupić. Przypomina to sposób liczenia strat spowodowanych piractwem. Szacuje się liczbę nielegalnych kopii i mnoży przez cenę detaliczną. Od wyliczonej kwoty często nawet nie łaska odliczyć kosztów dystrybucji. To zwykłe oszukiwanie innych i siebie samego. Przecież jest oczywistym, że wprowadzając minimalną opłatę rzędu 5-10% szacunkowej wartości usługi (towaru) liczba oglądających spadnie o 95%. Aby wyliczenie ile zaoszczędzili odwiedzający było bliższe prawdy należałoby sprawdzić ile zapłacili odwiedzający w czasie gdy pliki dostępne były odpłatnie i od tego odjąć obecną cenę czyli 0 zł.  Szacuję że z kwoty 118.496.465,64 zł pozostanie kwota 1.000 - 10.000 zł. Mogę się mylić, ale bardzo chciałbym wiedzieć ile NAC zarobił dotychczas na sprzedaży odpłatnych plików.
Można też wyliczyć ile godzin spędzili internauci z Polski na przeglądaniu sieci i pomnożyć przez stawkę 20 zł/godz. Powinno wyjść 10 mln * 4 godz * 20zł = 800.000.000 zł. Czy powinniśmy wyciągnąć z tego wniosek, że codziennie Polacy tracą 800.000.000 zł a gdyby w tym czasie zarabiali to budżet państwa wzbogaciłby się o 800.000.000 zł *19% * 350 dni w roku (reszta to wakacje) = 53 miliardy złotych?  Moim zdaniem NIE. Kalkulacja http://www.nac.gov.pl/files/ulotka_oszczednosci.pdf to czysta nie wiadomo czemu służąca abstrakcja.

Offline Arkaszka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • wentylacja Warszawa
Fajne wyliczenie, robi wrażenie :)

Offline eber

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
    • Dom Mediowy
Witam,

Czy ktoś z wypowiadających się tutaj orientuje się może czy są dostępne online archiwa Rosyjskie/Radzieckie sprzed II W.Ś?