Autor Wątek: Przyjmowanie akt do archiwum zakładowego - z jaką datą?  (Przeczytany 4761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bożena24

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 35
Witam.
Zaczynam dopiero pisać na forum. Prowadzę archiwum zakładowe w gminie. W lipcu mialam kontrolę przeprowadzoną przez AP. Wwzystko bylo w porządku. Jednym zaleceniem bylo przyjecie do archiwum kilku teczek kat. A. Na swoim stanowisku pracy mialam kilka teczek kat. A zrobionych jeszcze w tamtym roku, ale kontroli ich nie pokazywałam gdyż nie byly jeszcze przekazane do archiwum. Mam pytanie: czy mogę teraz przyjąć te akta z datą z tamtego roku czy przepisać spsiy zdawczo-odbiorcze na obecny rok??? Bo musze wyslać do AP informację o przystąpieniu do mrealizacji zaleceń pokontrolnych i kopię spisu zd-odb muszę wyslać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »
ożena

Offline Necho

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
Odp: po kontroli
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2008, »
Witam!

Data na spisie zdawczo - odbiorczym to data przekazania, a nie przygotowania akt do przekazania. W tym przypadku powinien to być rok obecny (o ile oczywiście akta w roku bieżącym zostaną przekazane).

Pozdrawiam

Offline Bożena24

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 35
Odp: po kontroli
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2008, »
Dzięki za informację. Już to poprawiłam. Mam jeszcze jedno pytanie. Muszę wysłać do archiwum psimo o przystąpieniu do realizacji zaleceń pokontrolnych. Przyjęlam kilka teczek kategorii A i to im napiszę tylko nie wiem czy muszę do tego dołączać podkładkę w postaci spisów zdawczo-odbiorczych???? Czy może spisy wysłać później jak mi się uzbiera większa ilość bo zawsze tak robię. Wystarczy samo pismo czy pismo ze spisami?
ożena

Offline Necho

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
Odp: po kontroli
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2008, »
Nie zaszkodzi załączyć kopię spisów, nawet jeśli nie zostało to wprost napisane w zaleceniach pokontrolnych.

Zresztą odnośnie realizacji zaleceń pokontrolnych (i nie tylko) zawsze można się skontaktować z osobą przeprowadzającą kontrolę.
Ta raczej nie pogryzie  ;).

Offline archeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po kontroli
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2009, »
Bożena jeżeli AP pełni nadzór nad twoim archiwum to i tak jeden egzemplarz spisu zdawczo-odb. akt kat. A przejętych przez Ciebie do archiwum wysyłasz do AP a więc wystarczy spoprządzić pismo przewodnie w treści wypełniając zalecenia pokontrolne wysyłamy w załaczweniu egzemplasz spisu zd.-odb. akt kat "A" i finito  ;)
pozdrawiam serdecznie :)